Blúzka s volánmi + sukňa na mieru

IMG_1867

Augustovú Burdu 8/2016 by som spolu s februárovou označila za najlepšie vydania v tomto roku. Našla som si tam veľa modelov, ktoré ma zaujali a keď som videla tento, hneď som vedela, že si ho jednoznačne ušijem ako jeden z prvých.

004
Zdroj: Burda Style

Už dlho som túžila po blúzke bez rukávov a model s riasenými volánmi na lége a stojačiku ma skutočne očaril. Na ušitie tejto blúzky som si zvolila biely popelín. Šitie riasených volánov mi dalo celkom zabrať. Už keď som mala našité všetky volány, nebola som s výsledkom spokojná, a tak som ich všetky odpárala, zahodila a strihala, šila a prišívala nanovo. Podľa strihu sa volány majú prišívať od stredného ku krajnému, ale mne dávalo väčší zmysel prišiť ich od kraja k stredu, preto som to spravila tak.

Ďalším kameňom úrazu bol zadný diel, ktorý mi vôbec nesel – je príliš široký a vďaka záhybom na zadnom dieli mi blúzka odstávala. Musela som teda znovu párať a zužovať zadný diel asi o 5 cm, aby pekne sedel. Škoda, že som si nespravila skúšobný model – vyhla by som sa tak zbytočnému švu, ktorý je na bielej látke viditeľný viac, než by som si priala.

Napriek spomenutým patáliám som si šitie tejto blúzky užila a s výsledkom som veľmi spokojná – aj napriek chybičkám krásy. Dobre sa nosí, cítim sa v nej výborne a vďaka farbe sa ľahko kombinuje. Vyzerá skvelo s elegantnou sukňou aj s obyčajnými džínsami.

Na fotkách mám blúzku oblečenú so sukňou, ktorú som si šila na mieru. Strih som si nakreslila sama podľa nasledovného postupu:

http://supervizaz.sk/moda-tipy-triky-usit-suknu-na-mieru-nie-je-tazke/

Na strihu je perfektné to, že sedí úplne dokonale, keďže vychádza presne z Vašich mier. Ja mám napr. úzky pás, širšie nízko položené boky a väčší zadok, preto mi v obchodoch nikdy nesedli puzdrové sukne (jedine z elastických materiálov). Ak som ich aj pretiahla cez boky, odstávali mi v páse a naopak. Až keď som si ušila sukňu podľa tohto strihu, pochopila som, čo to skutočne znamená, mať oblečenie “na mieru”. Spravila som jedinú úpravu – namiesto rovnej sukne som ju dole mierne zúžila.

Strih som kreslila na papier s centimetrovým rastrom – vďaka nemu to šlo veľmi jednoducho a rýchlo.

original (1)

Sukňu som si ušila z pevnej bavlnenej kostýmovky objednanej zo stránky Dom látok. Podšila som ju vzorovanou viskózou. Zapínanie je na skrytý zips + gombík. Na sukni som vypracovala pevný pásec podľa strihu z Burdy 3/2011, model 122.

original
Zdroj: Burda Style

Strih: Burda 8/2016, model 102 B (blúzka); internet (sukňa)

Látka: bavlnený popelín (blúzka); kostýmová bavlnená látka 100% bavlna (sukňa)

Spotreba: 1 m (blúzka); 0,80 m (sukňa)

Ďalší materiál: 7 gombíkov (blúzka); skrytý zips 18 cm, gombík, viskózová podšívka (sukňa)

Páči sa Vám blúzka s volánmi? Šili ste si už niekedy oblečenie na mieru? Odkiaľ ste čerpali informácie pri kreslení strihu? Boli ste tiež tak príjemne prekvapené výsledkom? 🙂

Nájdete ma aj na Facebooku 🙂

Advertisement

3 myšlienky na “Blúzka s volánmi + sukňa na mieru

  1. Alenko, moc se mi líbí všechny Tvoje výrobky – vím moc dobře, kolik to dá práce. A pokud si, jak říkáš, perfekcionalistka, je to o to náročnější. Jsem taky taková – mou zásadou je, že šaty (a cokoliv jiného) musí být pěkné i z rubu. A jak si sama zkoušíš oblečení při šití? Já v tom mám docela problém.

    Páči sa mi

    1. Ďakujem veľmi pekne za milý komentár 🙂 Áno, tiež sa vždy snažím, aby odev vyzeral pekne aj z rubu, aj z líca. Chcem to mať vždy pekne ušité – to je pre mňa aj jeden z cieľov šitia – mať kvalitne ušité oblečenie. Samozrejme, som zatiaľ limitovaná svojimi začiatočníckymi skúsenosťami a zručnosťami. Čo sa týka skúšania oblečenia, tiež s tým mám častokrát problém, väčšinou potrebujem pomoc od manžela s obliekaním, špendlením a potom to opatrne dať dole.

      Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s