Šaty Mamma mia!


“Razantná, zvodná, temperamentná. Móda, ktorej symbolmi sú také ikony strieborného plátna ako Sophia Loren, Claudia Cardinale, Gina Lollobrigida, hviezdy, ktoré oslňujú dodnes.”


Takto znie popis kolekcie Mamma mia!, ktorá sa objavila v Burde 2/2011. Všetky modely z tejto kolekcie sú nádherné, ale ja som si na ušitie vybrala letné šaty s priliehavým živôtikom a bohato nariasenou sukňou.

Na ušitie týchto šiat som použila americkú dizajnérsku látku od Michael Miller Fabrics objednanú cez internet z Domu látok. Ide o 100% bavlnu, mäkkučkú, veľmi príjemnú na dotyk. Ako podšívku som zvolila 100% bavlnený voál v ružovej farbe.

Napriek tomu, že ide o prírodný materiál, nemám vôbec pocit, že by sa mi tieto šaty krčili. Nekrčivý dojem vzniká pravdepodobne zásluhou nepravidelného vzoru a bohato nariasenej sukne.

Onedlho na to, ako som tieto šaty došila, objavila sa na stránke Steh za stehem téma spoločného šitia – takmer identické šaty (model 101 z toho istého vydania Burdy) – rozdiel je iba v tom, že šaty, ktoré sú témou spoločného šitia, majú kratučký rukáv. Ak by ste sa teda chceli do týchto šiat pustiť, odporúčam prečítať si sériu článkov, ktoré sa k tejto téme viažu. Dozviete sa veľa o úprave daného strihu na Vašu postavu, o prípadných designových zmenách strihu a samozrejme aj konkrétne detailné postupy šitia.

Škoda, že som k týmto článkom nemala prístup pri mojom šití. Určite by som si tak pred samotným šitím spravila skúšobný model, ktorý by sa mi práve pri tomto strihu veľmi hodil. Živôtik mi totiž vôbec nesedel na moju postavu (ale ako som čítala v spoločnom šití, aj ostatné ženy mali problém práve s tým, že strih živôtika je veľmi široký a PD si vyžaduje úpravy). ZD som nemenila.

Osobne sa mi na tomto strihu páči to, že skrytý zips nie je klasicky na zadnom dieli, ale je ukrytý v bočnom šve. Je tak ešte nenápadnejší a mne osobne sa takto šaty aj lepšie obliekajú.

S výsledkom som spokojná, šaty sa nosia veľmi dobre a upravený strih použijem kľudne aj ďalší raz 🙂

Strih: Burda 2/2011, model 104

Látka: dizajnérska bavlna Michael Miller Fabrics

Spotreba: 2 m

Ďalší materiál: skrytý zips, podšívka – voál, vlizelín

Úpravy strihu: zúženie živôtika na PD, zosadzovací šev posunutý 2 cm vyššie – do pásu

Nájdete ma aj na Facebooku 🙂

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s