Šaty pre dievčatko


Pri listovaní poslednej Burdy 6/2017 mi padli do oka tieto rozkošné šatočky pre malé dievčatko.

Zdroj: Burda Style

Keďže sa onedlho chystáme navštíviť rodinu s práve takýmto veľkým dievčatkom (ktoré sa ešte aj podobá modelke na obrázku :-)), rozhodla som sa, že jej tieto šaty ušijem a dám ako darček.

Na strihu ma zaujalo vypracovanie zadného dielu, ktorý má hlbší výstrih v tvare písmena “V” a zapína sa na dva gombíky.


Obtiažnosť týchto šiat nie je vysoká – 2 zo 4 guličiek. Strih sa mi nezdal zložitý, takže som nečakala žiadne väčšie komplikácie.

Žiaľ, skutočnosť bola iná a musím povedať, že pracovný postup tohto modelu je jednoznačne to najhoršie, s čím som sa v Burde doposiaľ stretla. Pri niektorých modeloch sa mi stalo, že som postupu celkom nerozumela a musela som ho čítať niekoľkokrát. Napokon však vždy všetko sedelo a spätne som musela uznať, že moje nepochopenie postupu pochádzalo len z nedostatku skúseností.

Tentokrát som však došila šaty a stále nechápem – ako je možné, že v postupe je vynechaný krok zošitia bočných švov? Ešte pred rokom by som mala problém poradiť si s tým, keďže šaty sú vypodšívkované – ak by som predtým nikdy nepracovala s podšívkou, nevedela by som, kedy bočné švy zošiť a ako pritom spojiť hlavné diely s podšívkou. Prešla som si ten postup asi 5x a naozaj tam tento krok úplne chýba.

Ďalej – ako má byť vypracované spojenie živôtika a sukne na zadnom dieli v mieste zadného švu? V postupe a pokynoch na strihanie látky sa píše, že zadný diel sukne tvorí jeden kus látky – jeden obdĺžnik, rovnako ako predný diel. Kde sa potom vzal ten zadný stredový šev na sukni, ktorý je zakreslený na obrázku? Nikde sa o ňom nič nepíše. Namiesto toho sa v postupe spomína rozparok dlhý 11 cm, ktorý nielenže nie je zakreslený na obrázku, ale je aj úplne odignorovaný pri prišívaní živôtika k sukni a vypracovávaní zapínania na gombíky.

Napriek týmto komplikáciám a mätúcemu postupu som rada, že som šaty ušila. Určite vám však tento strih neodporúčam, ak ste ešte nikdy nepodšívali šaty a ak má byť toto váš prvý projekt s danou náročnosťou.

Ale šatočky sú pekné a oceňujem to, že vďaka podšívke vyzerajú dobre aj zvnútra. Dúfam, že obdarovanej budú sedieť a páčiť sa 🙂

Advertisement

Jedna myšlienka na “Šaty pre dievčatko

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s