Skladaná sukňa


Dnes vám ukážem, ako som si ušila túto jednoduchú skladanú sukňu. Nepoužila som k tomu žiadny hotový strih, ale nakreslila som si ho sama podľa návodu v tomto videu:

Postup je veľmi podrobný, zrozumiteľný a pochopí ho aj úplný začiatočník. Ja sama som šila túto sukňu ako jednu z vôbec prvých vecí. Hoci to dopadlo dobre, po pár mesiacoch sa k sukni ešte raz vrátila a vylepšila zopár detailov 🙂

 • Vo videu sa pásec nevystužuje, ale pre väčšinu látok určite odporúčam pásec vystužiť. Krajšie drží tvar a nenaťahuje sa.

 • Vnútornú stranu pásca som neprešívala na stroji, ale v ruke skrytým stehom pre dosiahnutie profesionálnejšieho vzhľadu.

 • Aj na olemovanie sukne som použila ručný skrytý steh, ktorý je z lícnej strany naozaj takmer neviditeľný. Na fotke ho môžete po bližšom skúmaní identifikovať, ale pri bežnom nosení nikto nič nevidí 🙂

 • Keďže na ušitie sukne som použila bavlnený satén, sukňa sa mi pri nosení mierne zachytávala o silonky. Preto som si ju dodatočne podšila viskózovou podšívkou. Zvolila som kruhovú sukňu, aby som dosiahla ešte väčší objem samotnej sukne. Môžete však zvoliť aj polkruhovú alebo 1/4 kruhovú sukňu.

Ešte pohľad na sukňu z druhej strany:

img_4235

Sukňa sa nosí veľmi príjemne a tento strih ešte určite využijem aj v budúcnosti. Potešujúce je, že na takúto bohatú širokú sukňu Vám stačí 1 meter látky. Páčilo sa mi aj to matematické okienko a vlastné zakresľovanie strihu. Ako sa sukňa páči vám? Ja som na ňu po spomínaných finálnych úpravách veľmi hrdá 🙂

Advertisement

4 myšlienky na “Skladaná sukňa

  1. Ďakujem Andrejka 🙂 S radosťou by som pridala aj fotku, lebo sukňa vyzerá naozaj úžasne na postave. Žiaľ, najskôr tak na budúcu jar – teraz s tehotenským bruškom nemám šancu 😀 Šila som ju ešte minulý rok. Podšívka je viskózová.

   Páči sa mi

 1. Dobrý večer, našla som nedávno tento super návod na sukňu,ale mám taký menší problém 🙂 išla som presne podľa postupu vo videu,všetko pekne vypočítala, ale keď som to všetko preniesla na papier nejako mi to nesedí… stále mi tam vychádzajú cm navyše. To sú asi tie zvyšné 2 cm ktoré vyšli aj tej slečne vo videu … Pás mam 76cm a preklady 6cm.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s