Zavinovacie šaty

Na blogu to už nejakú dobu zíva prázdnotou, a tak som sa rozhodla, že je načase to zmeniť 🙂 Dnes vám prinášam krátky prehľad o tom, ako som šila tieto zavinovacie šaty.

 
B844166D-6CE0-4083-840F-65170785CEF1
Zdroj: Burda Style
Okrem toho, že sú veľmi pohodlné a v mojich očiach krásne, majú pre mňa ako bonus aj citovú, emocionálnu hodnotu. Šila som ich týždeň pred pôrodom môjho syna a po prvý raz som si ich obliekla ako čerstvá mamička na prvé kočíkovanie 🙂 Keďže som počas šitia mala bruško, nemohla som ich skúšať a bola to tak trochu lotéria, ale našťastie to vyšlo.
 
 
Zavinovacie šaty som šila už predtým, ale oproti tým prvým sa mi tieto zdali menej komplikované a navyše aj spotreba látky bola nižšia. Ak kupujete alebo aspoň sledujete časopis Burda, tak viete, že strihy na zavinovacie šaty sa tam objavujú pravidelne s malými obmenami už dlhé roky. Je to vďačný strih, ktorý pôsobí veľmi žensky a podľa mňa patrí k takým tým nadčasovým evergreenom. Moje prvé zavinovacie šaty som šila podľa strihu z Burdy 10/2011, model 123A a spotreba bola 3 metre látky.
 
 
0A05D661-5FDD-4E4C-9270-FD6235CEA44E
Zdroj: Burda Style
 
Látku na tieto druhé kvetované zavinovacie šaty som kupovala vo Viedni v známom obchode Komolka. Ide o veľmi zaujímavú zmesovku: hodváb, vlna, ľan a bavlna. Látka je na dotyk príjemná, mäkká a poddajná. Je ľahká a splývavá, čo je pri tomto type šiat žiadané.
 
 
 
Šaty sa šili pomerne jednoducho a bez komplikácií. Návod je zrozumiteľný a pri šití som nenarazila na žiadny problém. Pre tento strih sa odporúčajú elastické látky na šaty. Ja som síce šila z pevnej látky, ale vo výsledku mi to nejako nevadí 🙂 Nabudúce by som však nasledovala toto odporúčanie a na pevnú látku by som zvolila iný strih. Ďalšiu zmenu som spravila v tom, že som vynechala volán vo výstrihu. Nemala som dostatok látky, ale v tom drobnom kvetovanom vzore by, myslím, aj tak zanikol.
 
 
 
Strih: Burda 10/2016, model 116
Látka: zmesová šatovka (hodváb, vlna, ľan, bavlna)
Spotreba: 2,10 m (s volánom 2,30 m) pre veľkosť 36
 
 
 
Aký je váš vzťah k zavinovacím šatám? Nosíte ich? Šili ste už nejaké? Ktorý z týchto dvoch strihov vás viac oslovil?
 
 
 
 
 
 

 

Advertisement

5 myšlienok na “Zavinovacie šaty

  1. Dobrý deň prajem, ten strih som kopírovala z Burdy na papier, takže nemám žiadne PDF 🙂 Ešte ho určite niekedy použijem, takže si ho chcem nechať. Staršie čísla časopisu Burda sa dajú doobjednať aj cez Magnet Press, skúste im napísať 🙂 Ja som si tiež takto objednala veľa starších čísiel. Pekný večer prajem 😊

   Páči sa mi

  1. Pekný deň prajem. ☺️ Zavinovacie šaty samé o sebe nie sú až tak zložité. Závisí, aký strih a látku si vyberiete a čo už máte odšité – šili ste už niečo podľa Burdy? Vo všeobecnosti sú to strihy skôr pre mierne pokročilé, ale môže ich zvládnuť aj šikovná začiatočníčka 😉 Strih s volánom je o kúsok zložitejší, ale nie veľmi.

   Páči sa mi

   1. Dakujem pekne za odpoved. Uz sa to vyriesilo samo, pretoze konkretne cisla casopisov Burda, uz nie su dostupne. Komunikovala som cez danu stranku, ktoru spominate v prispevku vyssie. Mozno by to bolo aj narocne pre mna. Podla burdy som nesila este nic. Vsetko dobre Vam zelam 🙂 nech to dobre sije.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s