Večerné šaty Butterick

Keď som pred pár dňami vytiahla zo skrine tieto šaty, hneď mi napadlo, že si zaslúžia svoj príspevok na blogu 😊 Nie sú to obyčajné šaty na denné nosenie, takže som ich na sebe mala asi len 4-5x pri rôznych príležitostiach, ale vždy som sa v nich cítila fantasticky.

Na ich ušitie som použila látku, ktorú som si kúpila v Prahe v známom obchode Evi látky. Ide o úplet, ktorý je neskutočne jemný, hladký a aj mierne lesklý, takže pôsobí slávnostnejšie. Negatívnou stránkou týchto vlastností je, že sa s ním pracovalo o niečo ťažšie a stále mi pri práci “utekal”. Šitie si teda žiadalo presnú ruku, precízne špendlenie a stehovanie a nekonečnú trpezlivosť. Toto je dôležité zvlášť pri modeloch, ktorých línie sú jednoduché a pri látkach, ktoré nemajú pestrý vzor (v riasení a veľkých kvetoch sa toho veľa stratí 😉). Na podšívku som použila ružový elastický tyl.

Z týchto šiat mám naozaj veľkú radosť, a to hneď z viacerých dôvodov. Veľkú zásluhu má samozrejme tá nádherná látka vo výraznej, neprehliadnuteľnej farbe (škoda, že sa mi ju fotoaparátom nepodarilo verne zachytiť). Taktiež strih týchto šiat (Butterick 4343) je podľa mňa úžasný – páči sa mi, že šaty sú plne podšité a namiesto záševkov si tu našli svoje uplatnenie tzv. princesové švy, vďaka ktorým model krásne prilieha na postavu a kopíruje jej krivky. Pozornosť priťahujúci rozparok je potom už len čerešničkou na torte.

Šaty som šila už dávnejšie, tak si nie som úplne istá všetkými zmenami, ktoré som v strihu spravila, ale myslím, že som len upravila dĺžku a vypustila som zips na zadnom dieli, keďže som použila úplet a šaty sa dajú úplne jednoducho obliecť aj bez neho. Bola to moja prvá práca so strihom od americkej značky Butterick a napriek tomu, že som mala rešpekt pred angličtinou, so strihom sa mi pracovalo perfektne. Výhodou pre mňa bolo, že už obsahuje prídavky na švy, čím som ušetrila veľa času (horšie to pravdaže je, pokiaľ v strihu potrebujete vykonať viacero zmien a úprav). Ďalšie plus tohto strihu je to, že obsahuje aj asymetrickú variantu šiat na jedno rameno, ktorá je taktiež veľmi pôsobivá.

Zaujali vás tieto šaty? Poznáte strihy Butterick? Šili ste už podľa nich? Ak máte chuť, napíšte do diskusie, budem sa tešiť 🙂

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s