Maxi sukňa

Pred časom som si z istého e-shopu objednala kvetovanú maxi sukňu. Vyhovovala mi farbou, vzorom aj kvalitou materiálu, ale strih a veľkosť mi vôbec nesadli. Sukňa mala po oboch bokoch dlhé rozparky a úpletovú spodničku, ktorá bola (rovnako ako sukňa) v páse bohato riasená. Tieto dve vrstvy nariasenej látky pridávali veľký objem v oblasti bokov. Rozhodla som sa, že si sukňu nechám a prešijem.

Celú sukňu som kompletne rozpárala a získala som tak 3 obdĺžniky látky. Úplet zo spodničky som nevyužila – látka nie je priesvitná a chcela som, aby sukňa bola čo najpríjemnejšia na nosenie v horúcom letnom období. Avšak tým, že som nemala k dispozícii látku v celku, ale takto nastrihanú, možnosti šitia boli obmedzené. Niekoľko hodín som strávila hľadaním strihov v Burde, prekresľovaním a následným polohovaním na látku, ale žiaden zo želaných strihov sa mi na látku nezmestil. Napokon som sa rozhodla, že v páse jednoducho spravím sklady obdobným spôsobom, ako je znázornené v tomto videu.

Naskladanú sukňu som všila do pásca a dozadu som našila skrytý zips. Záložku som začistila jednoduchým dvojitým zahnutím. Mohla som využiť originálne začistenie z obchodu, nemusela som ho vlastne párať, ale čo už 🙂 Aspoň sa môžem tešiť, že je táto sukňa skutočne komplet celé moje dielo 😉

Po prešití som s touto maxi sukňou maximálne spokojná 🙂 Výborne sa nosí a teším sa, že mi do šatníka pribudol ďalší unikátny kúsok.

A čo vy a maxi sukne? Nosíte ich v lete? Aký strih sa vám osvedčil? Budem rada, ak sa o svoje skúsenosti podelíte v komentároch 🙂

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s