Ako zúžiť sukňu v páse – jednoducho a rýchlo

Ahojte 🙂 Dnes mám pre vás krátku inšpiráciu, ako som si rýchlo a jednoducho zúžila sukňu. Leží mi v skrini už asi dva roky a vôbec ju nenosím, pretože mi dobre nesedí. Cez boky je fajn, ale v páse som ju mala príliš širokú a opasok to nezachraňoval. Zároveň mi vadili otvárajúce sa a odstávajúce vrecká.

Rozhodla som sa, že do zadnej časti pásca všijem gumu. Tento postup je veľmi jednoduchý a môžu ho využiť aj ženy, ktoré nemajú doma šijací stroj, ale ovládajú aspoň základné ručné šitie. Stačí len trocha šikovnosti a odhodlania 🙂

Začala som tým, že som v bočných švoch pásca opatrne rozpárala zopár stehov, tak, aby som tadiaľ mohla prepchať gumu. Je dôležité párať iba vnútornú časť pásca!

Pomocou zatváracieho špendlíka som gumu ľahko previedla celým vzniknutým tunelom, t.j.od jedného bočného švu k druhému. Použila som gumu v dostatočnej dĺžke, aby sa mi lepšie pracovalo.

Na jednej strane som gumu prišila, pričom som nechala časť gumy prečnievať a šila som z lícnej strany už v existujúcom šve, aby nebolo šitie z líca vidieť. Takto nenápadne potom vyzerá šitie z vonkajšej strany.

Následne som prečnievajúcu časť gumy odstrihla, takže z rubu to zatiaľ vyzerá takto:

Na druhej strane zostal zatiaľ dlhý a neprišitý koniec gumy.

Teraz prichádza ten správny čas sukňu vyskúšať a zistiť tak, akú dlhú gumu budem potrebovať. Pásec sa prirodzene mierne navoľnil.

Rovnako ako predtým, aj teraz som prišila gumu na druhej strane tak, že som viedla šitie už v existujúcom bočnom šve.

A máme to 🙂 Je úplne ideálne, aby to bolo naozaj pekne vypracované, prichytiť tie rozpárané otvory, kadiaľ bola vedená guma, ručným stehom. Ja som si ešte navyše prišila vrecká, pretože sa roztvárali priamo v najširšom mieste mojich bokov a tak ich ešte viac rozširovali.

A takto vyzerá sukňa po úprave. V páse už teraz krásne sedí 🙂

Zaujal vás takýto postup úpravy sukne? Privítali by ste v budúcnosti viac podobných obrázkových návodov? Dajte mi vedieť v komentároch 😉

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s