Tip na časopis Patrones / Nähtrends / Szycie

Prajem vám krásny víkendový deň 😉

Dnešnú poobednú kávičku by som vám rada spríjemnila predstavením a odporúčaním podľa mňa toho najlepšieho časopisu so strihmi na šitie. Ide o španielsky časopis Patrones, ktorý žiaľ nie je dostupný v slovenskom ani českom jazyku, ale dá sa u nás zohnať v nemeckej a poľskej jazykovej verzii.

Pod názvom Nähtrends ho už asi 4 roky kupujem v novinovom stánku u nás na sídlisku 🙂 Nebýva však bežne dostupný, preto som vám ho zatiaľ nedávala do pozornosti.

Nedávno som však zistila, že v poľskej verzii Szycie sa dá objednať zo stránky takoy.sk. Pri každom čísle časopisu nájdete na tejto stránke odfotený aj prehľad modelov z daného čísla.

V čom je tento časopis taký skvelý a ako sa odlišuje napríklad od klasickej a bežne dostupnej Burdy?

Začnem tým, čo majú iba časopisy spoločné. Sú zamerané na ženskú módu, takže prevažne tu nájdete strihy pre ženy, v každom čísle časopisu sú aj “plus size” modely a zopár strihov pre deti. V oboch časopisoch je prehľadná galéria modelov, postupy šitia, škola šitia a obrázky, ako polohovať strihy na látku.

Čo považujem za výhodu tohto časopisu v porovnaní s Burdou? Za mňa sú to tieto body (pridám rovno aj fotky z časopisu Szycie 4/2018):

• Strihy sa mi zdajú štýlovejšie a osobitejšie. Je to samozrejme otázka osobného vkusu, ale posledné roky sa mi Burda zdá dosť slabá, strihy sú “na jedno kopyto” a väčšinou si v každom čísle nájdem maximálne 2-3 modely, ktoré ma oslovia.

• Strihová príloha je oveľa prehľadnejšia – pozostáva zo 4 častí. Vykopírovanie strihu je teda jednoduchšie ako v prípade Burdy.

• Čo oceňujem úplne najviac je to, že podľa tohto časopisu si môžete ušiť celý outfit. V Burde nájdete strih napr. iba na blúzku a modelka na fotke má sukňu alebo nohavice určitej módnej značky, ktorej zároveň tak robia reklamu. V časopise Patrones nájdete strihy na všetko, čo má modelka na sebe, takže aj na nohavice, blúzku, trebárs aj sako.

• Strihy pekne sedia a podľa reakcií, ktoré som dosiaľ zachytila, sa zdá, že si nevyžadujú toľko dodatočných úprav ako strihy z Burdy.

Na záver pridávam ešte zopár fotiek z tohto čísla časopisu a som zvedavá na vaše reakcie – poznáte tento časopis? Ak nie, zaujal vás? Ak áno, šili ste už podľa neho niečo? Aký je váš obľúbený časopis so strihmi pre ženy? Budem rada, ak sa zapojíte do diskusie 🙂

Advertisement

Jedna myšlienka na “Tip na časopis Patrones / Nähtrends / Szycie

  1. Nemam s tymto casopisom skusenosti ale uz dlhsie sa ho chystam objednat. Stale premyslam ci sa da predplatit ako burda. Ja mam burdu predplatenu ale mate pravdu. Strihy sa neustale opakuju a to ma stve. V poslednych 3 cislach sa mi uz ani jeden model nepacil. A aj ked je lacnejsi ako szycie aj tak sa potom neoplati. Preto premyslam o tomto casopise. Modely su krasne

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s