Košeľové šaty podľa časopisu Szycie

Ahojte! Už zase som tu nebola dlhšie aktívna. 😊 Ale prišiel čas splniť si resty a keďže ste sa ešte v apríli viaceré vyjadrili v ankete, že by ste si rady prečítali viac o mojom šití košeľových šiat, povedala som si, že práve teraz je ten správny čas. 😁

Krátko po ušití sa mi práve tieto šaty silno previazali s bolestivou spomienkou na stratu blízkej osoby, a tak som ich na niekoľko mesiacov odložila… Manžel ma však povzbudil, aby som im po čase opäť vdýchla život a naplnila ich príbeh novými, peknými spomienkami. ❣️ Vybrali sme sa k sútoku riek Kysuca a Váh, spravili pár záberov a teraz vám o šatách napíšem niečo viac.

Tieto šaty som šila podľa strihu z časopisu Szycie (ide o poľskú verziu časopisu Patrones; dá sa kúpiť aj v nemeckej verzii Nähtrends – viac som o tomto časopise písala v predošlom článku), konkrétne je to číslo 4/2018, model 2. Šaty nafotené do časopisu sú ušité z umelého hodvábu, takže sú o niečo splývavejšie. Ja som použila americkú bavlnu, ktorá je pevnejšia a lepšie drží tvar, ale pritom je stále veľmi jemná, poddajná a príjemná na nosenie (plus prírodný materiál ako bonus ani nemusím spomínať! 😉).

Látku som kúpila na stránke domlatok.sk a je to 100% americká bavlnená látka od Robert Kaufmann z kolekcie Gardenia Party. Spotreba podľa časopisu je 2,35 m pri šírke 1,50 m. Nakoľko sú však americké bavlny užšie, zvýši sa aj spotreba – ja som na ušitie týchto šiat spotrebovala 3,5 m látky širokej 110 cm.

Pri šití som zúročila skúsenosti zo šitia pánskych košieľ môjmu manželovi. 😊 Inak by som to len podľa poľského návodu asi nezvládla.

Na týchto mojich šatách a ich strihu sa mi páči práve to, že majú 3/4 rukáv, ktorý ja osobne zbožňujem a často vyhľadávam a tiež to, že nie sú “vrecovité”, ale naopak pekne kopírujú krivky postavy. Košeľové šaty sú taká klasika, hodia sa na všetky možné príležitosti a dobre sa kombinujú. Pri dvoch malých deťoch nadovšetko oceňujem ich praktickosť, ktorá v tomto prípade úzko súvisí aj s ich dĺžkou. Jediné, čo by som nabudúce zmenila, je výška pásu. Keďže k nim nosím opasok, bolo by vhodné, aby bol prestrih šiat práve v tejto úrovni a nie takto vysoko.

Tak a tu sú už moje košeľové šaty v plnej kráse. 🥰 Ako sa vám páčia? Nosíte rady košeľové šaty? Ušili ste si už svoje vlastné? Tieto sú moje prvé, ale určite nie posledné a budem veľmi rada, ak povzbudím a inšpirujem aspoň jednu z vás ušiť si svoje jedinečné, unikátne, “svetové” handmade košeľové šaty.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s