Zimné šaty – Burda 9/2016 #113

S príchodom chladnejších dní odkladám väčšinu vecí s výstrihom a mojim najvernejším spoločníkom na dlhé zimné obdobie sa stáva rolák. Ako typický Býk mám veľmi citlivý krk, preto si ho náležite chránim a na kúsky s rolákom alebo aspoň stojačikom nedám dopustiť. ☺️

Už niekoľko zím som si priala ušiť si šaty z Burdy, ktoré dokonale spĺňajú moju predstavu teplých šiat – majú vysoký stojačik, ozaj dlhé rukávy, sukňu ku kolenám a dajú sa ušiť aj z hrubšej, teplejšej látky. V časopise ich síce majú ušité z jemného úpletu, ale ja som zvolila teplákovinu, ktorá predsa len zahreje o niečo viac.

Zdroj: Burda Style

Na tomto strihu sa mi páči, že je veľmi pekne a dôkladne konštruovaný – nie je to žiadne “vrece”, ako to dnes často vidíme v obchodoch a žiaľ, aj v posledných ročníkoch Burdy… Naopak, strih obsahuje:

• princesové švy, ktoré krásne vytvarujú predný aj zadný diel a zvýraznia ženské krivky,

• záševky,

• a navyše vzadu sa šaty zapínajú na dlhý skrytý zips.

Zdroj: Burda Style

Šaty ma zaujali ihneď, ako som ich v časopise zbadala, keďže rolákové šaty v obchodoch zvyknú byť jednofarebné a takýto pestrý vzor v kombinácii s rolákom je takpovediac rarita. Hneď som si predstavila, že by som si takéto šaty ušila v mojom obľúbenom kvetinovom vzore.

Čakala som na látku, ktorá by ma k ušitiu týchto šiat inšpirovala a keď som objavila teplákovinu s vlčími makmi, bolo rozhodnuté 🙂

Zdroj: mamtex.sk

Šitie šlo od ruky, nič som nemusela upravovať alebo párať. Spotrebovala som 1,8 m látky, presne ako bolo uvedené v Burde. Strih môžem teda len odporúčať a látku tiež. Výhoda je, že môžete pripojiť k živôtiku aj inú sukňu ako riasenú – napríklad polkruhovú alebo puzdrovú.

Čo poviete na výsledok? Ja som spokojná veľmi a už teraz viem, že tieto šaty vynosím naplno. ☺️

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s