Polkruhová sukňa s podšívkou

Dnes vám prinášam len taký krátky pohľad na polkruhovú sukňu, ktorú som si ušila k štedrovečernému stolu. Objavila sa už síce pred Vianocami na Facebooku v stories, ale myslím, že si zaslúži byť archivovaná aj tu na blogu. O šití polkruhovej sukne som písala už dávnejšie v tomto poste: https://alenkavrisistehov.wordpress.com/2016/10/03/polkruhova-sukna/

Táto bola iná v tom, že som ju podšívala a navyše som sa snažila napasovať vzor kára, aby na seba v zadnom šve dokonale nadväzoval – teším sa, že sa to tak pekne podarilo. 🥰

Ak by vás zaujímal bližší pohľad na to, ako do sukne tohto typu všiť podšívku, napíšte. 😊 V zásade to nie je nič zložité, podšívka sa odšije osobitne podľa toho istého strihu, len kratšia.

Pásec je pevný, sukňa sa zapína vzadu na skrytý zips. Záložku som začisťovala klasicky dvojitým zahnutím. Kľúčom k úspechu je poctivé žehlenie počas celého procesu šitia takejto sukne.

Obdobne si môžeme ušiť sukňu kruhovú, v krátkej či dlhej verzii. Výhodou je, že nepotrebujete žiadny kupovaný strih, dokonca môžete sukňu zakresliť priamo na látku podľa vlastného výpočtu. Pár hodín šitia a máte nadčasový ženský kúsok vo svojom šatníku (zvlášť ak budete šiť z jednofarebnej neutrálnej látky ;-))

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s