Ľanová blúzka

Pred časom som na jednej stránke s oblečením objavila peknú blúzku, ktorá ma ihneď oslovila svojim strihom. Farebne však pre mňa nebola vhodná a aj cena za ňu sa mi zdala celkom vysoká, preto som sa rozhodla, že si podobný kúsok skúsim ušiť sama. Nasledovali hodiny pátrania a hľadania vhodného strihu, od ktorého by som sa mohla aspoň odraziť. Prehľadala som všetkých hádam aj 100 časopisov so strihmi, ktoré mám, ale nenašla som nič, čo by sa zhodovalo s mojou predstavou. Keď som už myslela, že sa potrápim a skúsim strih vyrobiť sama s pomocou figuríny, spomenula som si na jednu starú Burdu ešte z roku 2001, ktorú mám niekde založenú… Viete si predstaviť moje prekvapenie, keď práve v tejto starej Burde, ktorú som pôvodne považovala za úplne neperspektívnu, som našla strih, aký som si priala!! 🤩 🥳

Vľavo: Moja predstava z internetu (zdroj: bestsecret.com). Vpravo: model 113, Burda 5/2001

Jediný, resp.najväčší rozdiel bol v podstate v šírke viazačky, ktorú som si upravila a ušila som ju podstatne širšiu a dlhšiu, než bola originálna viazačka v Burde. Viazačka je tak niekoľkokrát prepásaná, čo sa mne osobne zdá modernejšie a tiež to poskytuje viac možností stylingu.

Šitie bolo príjemné a jednoduché, ide o model vhodný aj pre začiatočníkov. Ako materiál som zvolila 100% ľan v krásnej sýtej malinovo ružovej farbe. Spotrebovala som cca 1m látky (orig.spotreba je 80 cm, ale u mňa padlo viac látky kvôli tým širokým viazačkám).

A teraz už vám predstavím blúzku v plnej kráse 🙂 Čo na ňu hovoríte?

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s