Kvetovaná mikina od Shape Patterns

Prvý jarný deň 🌱 Príroda sa prebúdza k životu, toľko krásy je okolo nás! 🌼 Na jar vždy cítim ohromne silný prílev energie a odzrkadľuje sa to okrem iného aj v mojom šití. Posledné dni mi od stroja “odpadáva” jeden kus za druhým, nestíham fotiť 😀 No a ktorý projekt by mohol do dnešného prvého jarného dňa zapadnúť lepšie, než práve ten s témou kvetov?

Látku na túto mikinu som si objednávala ešte v januári, ale keďže šlo o predobjednávku, riadne dlho som si na ňu musela počkať. Našťastie sa to nekonečné čakanie vyplatilo a po dvoch mesiacoch sa z nej môžem tešiť aj naživo. Materiál je nepočesaná teplákovina s krásnym a výrazným vzorom. Farby ma opäť raz naživo trochu prekvapili v porovnaní s promo fotkou e-shopu, ale dokonale ladia s mojou paletkou farieb, takže som v konečnom dôsledku spokojná.

Zakúpila som si strih od Shape Patterns na mikinu s raglánovým rukávom a šitie mohlo začať. Spravila som len pár zmien – mikinu som si skrátila o 5 cm, keďže taká dĺžka je lichotivejšia pre môj typ postavy. Zároveň som o pár centimetrov skrátila rukáv a rovnakú mieru som pridala na manžete – chcela som ju mať trochu dlhšiu. Ďalej som si pri prvej skúške zúžila mikinu v páse, keďže mi bola dosť voľná (šila som veľkosť S, tak ako bežne nosím) a chcela som, aby bola v páse mierne tvarovaná. Poslednou zmenou bolo, že som si do kapucne nevšívala šnúrky, pretože s nimi mi mikina príde o niečo športovejšia a páči sa mi práve takéto jednoduché strihové riešenie v prípade výrazne vzorovanej látky.

Šitie bolo doslova expresné a veľmi jednoduché, mikina bola ušitá raz-dva. Súčasťou strihu je výborný fotonávod, takže nie je čo pokaziť.

Ako vás táto mikina zaujala? Myslím, že je to skvelý projekt, keď chcete mať niečo rýchlo hotové a keď zvolíte peknú látku, pozdvihnete tak aj inak obyčajnú mikinu na trošku vyšší level 😉 Na jarné prechádzky v prírode ako stvorená. 😍 Užívajte si tieto nádherné slnečné dni plným priehrštím. 🌺 A niečo pekné si spichnite 😉

Advertisement

2 myšlienky na “Kvetovaná mikina od Shape Patterns

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s