Letné maxišaty

IMG_1612

Ušitie týchto šiat bolo pre mňa výzvou – podľa stupňa náročnosti v Burde som váhala, či sa mám do nich pustiť. Veľmi sa mi však páčili, preto som to skúsila a našťastie sa mi podarili, aj keď nie sú dokonalé. Tento model ma zaujal svojou noblesnosťou a prepracovaným strihom – záhybmi v oblasti bruška, viazačkou, prekríženými prednými dielmi. Na originálnom modeli v Burde ma fascinovala aj nádherná vzorovaná látka, ale keďže som nevedela žiadnu vyhovujúcu nájsť, ušila som šaty jednofarebné.

Nosím ich veľmi rada, najmä vďaka úžasne príjemnému materiálu. Sú skvelé na leto, vzdušné, voľné, pohodlné. Prvý raz som pracovala s protišmykovou silikónovou gumičkou (našíva sa na horný okraj zadného dielu, aby nepadal, keďže nie je uchytený ramienkami) a so stužkou s kosticami na spevnenie zadného dielu, aby držal tvar.

106-062016-M_large.jpg

Práca na týchto šatách bola zaujímavá, hlavne tým veľkým objemom látky, ktorý sa pri šití spotreboval. Na strihu som nič nemenila, pracovala som presne podľa postupu. Je dosť možné, že sa k tomuto strihu ešte niekedy vrátim a ušijem si ich znovu, pre zmenu v krátkej verzii po kolená.

Strih: Burda 6/2016, model 106

Látka: 100% viskóza
Spotreba: 4 m
Ďalší materiál: 40 cm skrytý zips, protišmyková silikónová guma, stužka s kosticami, vlizelín

Nájdete ma aj na Facebooku 🙂

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s