Blúzka “Clean Chic”

Pred pár rokmi som v jednom obchode s látkami objavila medzi zvyškami posledný 80 cm kúsok krásneho tyrkysového popelínu. Táto látka ma veľmi zaujala svojou farbou a úžasnou jemnosťou. Výborne sa s ňou pracuje, oproti klasickému bavlnenému plátnu je neskutočne príjemná na dotyk, tenšia, splývavejšia, jemnejšia a čo ma príjemne prekvapilo, nekrčí sa a takmer vôbec ju netreba žehliť. A pritom stále ide o prírodný materiál, čo je samozrejme veľké plus 😉 Zvlášť v lete, keď je teplo a pokožka potrebuje dýchať.

Netušila som, čo z tejto látky ušijem a dlho som nevedela nájsť strih, na ktorý by takýto kúsok materiálu postačoval. Napokon som sa rozhodla, že z tohto popelínu skúsim ušiť blúzku z Burdy, č. 9/2011, model 128. V časopise bolo uvedené, že na ušitie tohto modelu je potrebné mať 1,15 m látky. Keď som si však prekreslila strih, zistila som, že blúzka je poriadne dlhá a že ju vlastne chcem o niečo kratšiu. Strih som si teda prispôsobila a hoci “s odretými ušami”, ale predsa sa mi podarilo vyjsť aj s 80 cm látky.

Samotné šitie bolo bezproblémové a keďže košele a blúzky patria medzi moje najobľúbenejšie šitie, tak som si prácu na tejto blízke naozaj vychutnala 🙂 V postupe šitia ma nič nezaskočilo, šlo to hladko a už mám v pláne ušiť si aj ďalšiu blúzku podľa tohto strihu.

Páči sa mi, že blúzka je vo svojej podstate úplne jednoduchá (v časopise je podľa mňa výstižne označená ako “Clean Chic”), ale pritom zaujímavá detailami ako sú záhyby okolo výstrihu a predsunuté ramenné švy.

Zaujal vás tento model? Viete si túto blúzku predstaviť aj zo vzorovanej látky? Budem sa tešiť na vaše komentáre v diskusii 😉

Advertisement

Jedna myšlienka na “Blúzka “Clean Chic”

  1. Ahoj Alenka, blúzka na tebe vyzerá naozaj chic. Aj farba Ti pristane. Strih sa mi veľmi páči, keď zoženiem spominanu Burdu hneď si sijem tiež.
    Patrícia

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s