Letný top na ramienka

Nedávno som si cez internet objednala sukňu, ktorá nebola najlacnejšia, ale kvalita šitia bola doslova katastrofálna… Látka však bola nádherná – prémiovej kvality, vyrobená v Taliansku. Pár dní som premýšľala, čo s tou sukňou budem robiť a napokon som sa rozhodla, že ju posielať naspäť nebudem. Látka sa mi veľmi páčila.

Zips bol celý krivý a vlnitý, nite zamotané, bočné švy prešívané na 3x a ešte k tomu nakrivo. Pár dní som si ju obzerala, premýšľala nad ňou a potom som natrafila na nové video od Lucky z Kurzov módy.

Ihneď mi napadlo, že by sa na tento projekt krásne hodila látka zo zakúpenej sukne. A tak som sa pustila do pátrania. Vytvorila som si vlastný strih a pustila som sa do šitia. Podľa videa sa šilo úplne bezproblémovo, všetko je tam dopodrobna vysvetlené. Narozdiel od Lucky som však podsádku nevystužovala vlizelínom – najskôr som tak urobila, ale chcela som dosiahnuť viac splývavý a jemný efekt. Druhá zmena bola tá, že aby zvnútra topu nebolo vidieť začistenie overlockom, použila som navyše francúzske švy. Pri tejto technike sa jednotlivé diely nezošívajú k sebe lícnymi stranami, ale naopak zošijú sa rub na rub s prídavkom na švy 0,5 cm, následne sa šev zožehlí naplocho a potom rozžehlí z lícnej aj rubovej strany. Látka sa potom preloží lícom k sebe pozdĺž línie švu, zožehlí sa a šev sa zošije lícom k sebe s prídavkom 1 cm. Je to skvelé riešenie pre ľahké, jemné a obzvlášť priesvitné látky.

Pri tvorbe ramienok som sa chvíľku zapotila, skúšala som rôzne návody a nič mi nefungovalo. Napokon som natrafila na tento návod a s ním to išlo ako po masle.

A tu je hotový výsledok.

Myslím, že takýto top na ramienka je skvelý “oddychový” projekt na šitie, s nízkou spotrebou látky a určite si na leto ešte nejaký ušijem 🙂

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s